FuckupNights Ankara – Vol XXVII

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Attilâ Şenkon

Yazar / Mimar


21 Ağustos 1962’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu kentte tamamladı. 1987’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. 1989-1998 arasında TEPE İnşaat’ta çalıştı. 1998’den bu yana Bilkent Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı’nda görevli.

Dostluk ve insan ilişkilerini fantastik bir anlatımla sorgulayan öykülerini 1990’da Her Gün Perşembe Olsa adıyla kitaplaştırdı. Bu ilk kitabıyla 1991 Akademi Kitabevi Öykü Özendirme Ödülü’ne değer görüldü.

Güldane Ayaoku Yiğit’in yönettiği Ten Yükü, 19. İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması’nda dördüncü oldu. 2006’da Ahmet Aktaş, Yüzleşme adlı öyküsünü; Hilmi Etikan Film Atölyesi de Sırça Zırhlı Kurşun Asker ve Alt Yazılı Bir Ayrılık Düşü adlı öykülerini kısa metrajlı film yaptı.

2005–2012 yılları arasında her hafta TRT-Radyo-1 için canlı edebiyat programları hazırlayıp sundu.

Kitapları 

 • Her Gün Perşembe Olsa (1990, Öykü)
 • Uykusuz Gece Düşleri (1993, Öykü)
 • Ten Yükü (1995, Öykü)
 • Bütün Düşler Nazlı’dır (1998, Roman)
 • Bıyık İzi Yalanları (2002, Öykü)
 • Gökkuşağına İki Bilet (2004, Roman)
 • Sustum Duydun mu? (2009, Öykü)
 • Geveze Kitap (2010, Çocuk kitabı)
 • Bahar Temizliği (2011, Öyküler toplamı)
 • Aykırı Üçgenler (2011, Öyküler toplamı)
 • Geveze Kitap Tatilde (2012, Çocuk kitabı)   
 • Telef (2017, Roman)
 • Yalan Satıcısı (2019, Roman)
 • On Üç Büyülü Öykü (2002) – “Kambur Zülküf’ün Ceylanları” adlı öyküyle
 • Murathan Mungan’ın Seçtikleriyle Kadınlar Arasında (2014) – “Eva ile Havva” adlı öyküyle

1984 Şanlıurfa doğumlu olan Emine Zerrin Şakır, Urfa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi, Maribor ve Graz üçgeninde Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, daha sonra da Avusturya’daki Graz Teknik Üniversitesi’nde Telematik üzerine yüksek lisans yapmıştır.

İlk şirketini Slovenya'da mobil uygulama geliştirme üzerine kurmuş, sonrasında ise Türkiye’ye dönerek 14 ay bir ajansta çalışmıştır. Ancak girişimci ruhu peşini bırakmadığında, 2012 yılında, halen yönetici ortağı olduğu Mangodo adlı firmasını kurmuş, dijital pazarlamaya yönelik araç ve kanalların geliştirilmesi üzerine hizmet vermeye başlamıştır.

Emine Zerrin Şakır

Girişimci


Birol Güven

Yapımcı, Senaryo Yazarı ve Yönetmen


1964 yılında Darıca’da doğdu. Sırasıyla Darıca İlkokulu ve Gebze Lisesi’ninden mezun olduktan sonra Hacettepe Universitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nü bitirdi.

Hacettepe Üniversitesi’ndeki yüksek lisans çalışmaları sırasında Ankara Üniversitesinde İngilizce okutmanlık yaptı.

İngilizce öğretmenliği, profesyonel turist rehberliği ve tur operatörlüğünden sonra 1997 yılında kurduğu yapım şirketiyle sinema televizyon sektörüne giriş yaptı.

Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Doksanlar, Ayrılsak da Beraberiz, Çocuklar Duymasın, En Son Babalar Duyar, Kadın İsterse, Yalancı Romantik , Papatyam, Babam Sağolsun , Arka Sıradakiler gibi bir çok dizinin yanı sıra Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım , Dersimiz Atatürk, Mandıra Filozofu , Mandıra Filozofu İstanbul ve Pamuk Prens adlı sinema filmlerinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlendi.

2008 yılında kurduğu MinT Akademi ile eğitim sektörüne giren Birol Guven senaryosunu Turgut Özakmanın yazdığı Dersimiz Atatürk filminin de yapımcılığını üstlenmişti.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf