FuckupNights Ankara – Vol XXIV

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Serhan Yılmaz


Hikaye Anlatıcısı / Kıdemli Satış ve Pazarlama Yöneticisi

İlköğrenimini TED Ankara Koleji'nde, ortaöğrenimini ise Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yılmaz, iş hayatına da bu yıllarda amatör anlamda muhtelif alanlarda satış ve pazarlama tarafında adım atarak başladı.
 
Daha sonra Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ni burslu olarak kazanan Yılmaz, ayrıca İşletme Bölümü'nde de yandal yapmıştır. Sonrasında sırasıyla Olimpiyat Isı'da Satış Yöneticiliği, Turkcell Superonline'da Bölge Yöneticiliği, Turkcell'de Kurumsal Satış Bölge Müdürlüğü, British American Tobacco'da Ticari Pazarlama ve Satış Bölge Müdürlüğü ve IBM Türkiye’de Enerji Sektörü Yöneticiliği görevlerini yürüten Yılmaz; 2016 Eylül ayından bu yana da SAP Türkiye’de Enerji Sektörü Kıdemli Satış Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca eğitim hayatına da Hacettepe Üniversitesi'nde tamamladığı Kamu Hukuku Yüksek Lisans programı ile devam etmiştir.
 
Kendisi bunlara ek olarak, uzunca bir süredir eğitmen & hikaye anlatıcısı kimliğiyle seksenden fazla üniversitede, çalıştığı kurumlarda ve Türkiye'nin önde gelen eğitim danışmanlığı firmalarında; satış, pazarlama, iletişim teknikleri, kişisel gelişim, kişisel farkındalık ve marka imajı, futurizm, zaman yönetimi, ilişki yönetimi, yönetici koçluğu gibi farklı alanlarda, geniş kitlelere eğitim ve konferanslar vermektedir.
 
Bu eğitim programlarıyla yüz binden fazla katılımcıya ulaşan Yılmaz, ayrıca Türkiye’deki tüm mühendislik fakültelerine akreditasyon vermekle görevlendirilmiş olan MÜDEK’te, 4yıldır değerlendirici olarak görev almaktadır.
 
2016 yılından bu yana Türkiye Satış ve İş Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı ve Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’nda (TÜSİAV) Başdanışmanlık görevlerini de yürüten Yılmaz; bunlara ek olarak farklı alanlarda da birçok STK’da aktif rol almaktadır.

1988 yılında Ankara’da doğan Selin Gülmüş Kolay 2009 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl ABD’de Northeastern University Technological Entrepreneurship bölümünde başladığı yüksek lisansını 2010 yılında tamamlamıştır.

İlk girişimi Azerbaycan’da at yarışı bahis sistemleri üzerine kurulan Race&Tote firması fuckup hikayelerinin ilkidir. Dijital sağlık ve giyilebilir teknolojiler üzerine yoğunlaştığı girişimcilik yolculuğuna 2012 yılında Kironna’yı kurarak devam etmiştir. Kironna bünyesinde hekimlere, sağlık profesyonellerine ve halk sağlığına yönelik olarak online mecraların nasıl kullanılması gerektiğine odaklanılmış ve www.saglikveyasam.comwww.kongredeyim.com vb. gibi farklı paydaşlara yönelik online hizmetler geliştirilmiştir.

2013 yılında kurulan H2O, giyilebilir sağlık teknolojilerine odaklanmış ve bu konuda 2 Tübitak projesini başarıyla tamamlamıştır.

Özellikle hareket bozukluğu hastalıklarının takibiyle elde edilecek verinin anlamladırılması, Parkinson hastalığının günlük hayatta takibi ile ilgili giyilebilir teknoloji projesi Nisan ayında hastaların kullanımına sunulacaktır. H2O’daki görevinin yanı sıra Seleda Biyogaz Gübre’de Satış ve Pazarlama, Gen İlaç’ta Strateji ve Kurumsal Gelişim görevlerine devam etmektedir.

Yağmur Selin Gülmüş Kolay


Harun Can


Oyuncu, seslendirme sanatçısı ve müzisyen kimliğiyle tanınan Harun Can'ın hikayesi 80'lerde TRT Ankara Radyosu'nda başladı. O günden beri sayısız radyo ve televizyon projesinde kamera ve mikrofon önünde çalışan sanatçı, 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

İsmi son yıllarda Deadpool ve Spider Man'in Türkçe seslendirmesi ile öne çıksa da Bugs Bunny, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (Hıçkıdık), Wall-E gibi pek çok çizgi karaktere de sesini verdi, Ryan Reynolds, James Franco, Jared Leto, Jesse Eisenberg, Rami Malek, Neil Patrick Harris ve sayısız dünyaca ünlü yıldızı seslendirdi.

Sayısız markanın reklam seslendirmesini üstlendi, jingle şarkılarını söyledi. 2012 yılında tüm beste ve düzenlemeleri kendine ait olan ¨Korkuluk / Bir Hayvan Yaratmak¨ isimli albümünü yayınladı. Ayrıca televizyon ve sinemada karşımıza çıkan sayısız müzikal projede müzik direktörlüğü, vokal koçluğu yaptı, şarkı sözü yazdı.

Harun Can, 30 yılı aşan kariyeri boyunca elde ettiği deneyimi, çeşitli eğitim kurumu, kuruluş ve etkinliklerde yaptığı konuşmalar ve söyleşilerde paylaşmaktadır... Ayrıca sosyal medyada ve youtube'da yarattığı içeriklerle hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahiptir. Gülmeyi, güldürmeyi, paylaşmayı sever. Durmaktan yerine hareket etmeyi tercih eder.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf