FuckupNights Ankara – Vol XXII

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Kutay Ürkmen


Psikolog

1972 Ankara doğumlu olan Kutay Ürkmen, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Koç Holding bünyesinde uzun yıllar yönetici olarak çalışan Psikolog Kutay Ürkmen, özellikle, ülkemizde ve 6 farklı ülkede, bu güne dek 700’den fazla sunumda, toplamda 100.000’den fazla katılımcıyla paylaşma şansı bulduğu “Gülümsemenin Büyüsü” başlıklı Motivasyon Semineri ile tanınmaktadır.

Bu güne dek, TRT , Fox TV. , Star TV. , Show TV. , CNN Türk , Haber Türk TV. gibi Türkiye’nin önde gelen ulusal televizyon ve radyo kanallarında, bir çok programa canlı yayın konuğu olan, TRT FM.’de “Terapi Saati” isimli radyo programını hazırlayıp sunan ve Türkiye’nin ilk ve tek “Gülümseme Eğitmeni” olarak tanınan Kutay Ürkmen, kurucusu olduğu AKADEMİ 35 Eğitim ve Danışmanlık isimli firmasının çatısı altında, gerçekleştirmeye devam ettiği motivasyon seminerlerinin yanı sıra, halen, Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmakta ve BKM MUTFAK SAHNE'deki Stand Up gösterilerinde, izleyenleri ile buluşmaktadır.

Dreamstalk Kurucusu

Sosyal Girişimci ve Yazar. Ayrıca besteci/müzisyen, akademisyen ve yoga hocası.  Yaptığı iş dürterek hayal kurdurtmak. Kurduğu ve dünyaya yaymakta olduğu @DreamsTalk platformu insanın kendisini hayali ile yeniden tasarlayabileceğine işaret ediyor.

En büyük hayali sınırların olmadığı ve bütünü buluşturan bir hayatın olabileceğine işaret etmek. Ayrıca bu yıl 50 yaşında çocukluk hayalini gerçekleştirerek 80 den fazla yaptığı farklı türden bestenin lansmanını yapıyor. Tüm bunlar profesyonel dünyada uyurken bir an uyanmasıyla başlamış... Rip Van Winkle misali.

Semih Yalman


Büşra & Serdar Çetinkaya


BÜŞRA & SERDAR ÇETİNKAYA

Büşra (Doğum Fotoğrafçısı)
Anı durdurabiliyor olmak onu çocuk yaşlarından beri heyecanlandırıyor. Fotoğrafa karşı her zaman ilgi, merak ve şaşkınlıkla karışık bir hayranlık duymuş. Bu hayranlık Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünde eğitim almasına sebep olmuş.

Genç yaşta farklı alanlarda çalıştığı ve tecrübe edinip kendini geliştirdiği bir sürenin ardından, yapmak istediği işin doğum ve yenidoğan fotoğrafçılığı olduğunu fark etti. 2012 yılında çekimini yaptığı ilk doğumu gözyaşlarıyla bitirdi ve o günden beri bebeklerin ilk merhabasını, dünyayla tanışmalarını kaydını doğum fotoğrafçısı olarak tutuyor.

Oğlu Aras'ı kucağına aldığı günlerde bebek kokusunun hayatından eksik olmasını istemediğine karar verdi ve stüdyosunu açmadan önce yenidoğan fotoğrafları çekebilmek için gerekli eğitimleri tamamladı. Bir süredir ailelerimizi stüdyoda ağırlıyor ve dış çekimlerine devam ediyor.

Serdar (Yönetmen)
1987 Ankara doğumlu olan Çetinkaya evli ve bir çocuk babasıdır. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Tv ve Sinema bölümünde eğitim görmüş, eğitim hayatını şimdilik tamamlamıştır. Üniversite yaşamı boyunca liderlik ettiği ve içerisinde yer aldığı birçok AB Gençlik projesi ve çeşitli organizasyonlar ile sosyal bir öğrencilik hayatı geçiren Çetinkaya, profesyonel hayata ilk adımını, TRT 1 kanalında yayınlanan ve çekimleri Ankara'da yapılan günlük dizi projesi ile atmış, Yönetmen Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2011 yılından bu yana prodüksiyon sektöründe profesyonel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır.

Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf