FuckupNights Ankara – Vol XIX

Neler Olacak?

Motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak.

Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:)

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız.

Cenk Doğar


1983 yılında Ankara’da doğan Cenk Doğar,  Üniversite için  gittiği Viyana’da  çeşitli restoranlarda çalışarak gastronomiye, Turist rehberliği yaparak da sahneye ilk adımlarını attı.
Türkiye’ye dönüp Yeditepe Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirirken sahne tutkusu Salsa ile devam etti. Dereceler ve  eğitmenlik birbirini takip ederken Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisans programını da tamamladı.
2007  yılında büyük bir otelde aşçılık yaparken, hayatının yönünü değiştiren bir teklifle bir makarna firmasının ekran yüzü oldu. Kendini o kadar mutlu ve daha önemlisi “ doğru yerde” hissetti ki,  o günden sonra sahneden hiç inmedi.
Oyuncu, sunucu, seslendirmen ve Tv programcısı olarak sahnede yaşıyor.
1986’da Bandırma’da doğan Kerem Kısa, Selçuk Üniversitesi Dış Ticaret ve Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri’nde Üniversite eğitimini tamamladı. JCI İzmir üyesi olan Kerem Kısa,  TEGV ve LÖSEV gönüllüsü.
Çalışma hayatında bir kez ‘organizatör’ iki kez dış ticaret uzmanı ve üç kez de girişimci olarak deneyimleri var. Şu anda Palmira Biyoyakıt ve Pelet Ürünleri firmasının sahibidir. 

Kerem Kısa


Kamer Kemerkaya


Kamer Kemerkaya, 1998 yılında Gazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1999 yılından itibaren kariyerine mobil oyun geliştirme sektöründe devam etmektedir. Bu alanda çalıştığı firmalarda Yazılım Mühendisi, Teknik Ekip Lideri ve Proje Yöneticisi olarak görev almıştır.  Mobil oyun geliştiren başka bir firmanın kurucu ortaklarından biridir. 2013 yılından itibaren de kurucu ortağı olduğu Moralabs’ın CEO’su olarak  kariyer hayatına devam etmektedir. 2015 yılında 4.Kosgeb Girişimcilik Ödüllerinde “Yılın Kadın Girişimcisi” finalistleri arasında yer almış,  “Özel Juri Ödülüne” layık görülmüştür. 2016 yılında Garanti Bankası’nın düzenlediği “Kadın Girişimci” yarışmasında 82bin başvuru içinden  “Gelecek Vadeden Kadın Girişimci” kategorisinde 5 finalist arasında yer almıştır.  Moralabs bünyesinde Düello - Online Bilgi Yarışması, Sinaptik - Zihinsel Zindeliği Sağlayan oyun Platformu, Trivia+ - İngilizce Trivia Oyunu, MaxiSlot - Slot Oyunu, P.A.T.H. (Power Arena Tactical Heroes)  - Strateji Oyunu gibi bir çok mobil oyun projesi geliştirilmiştir. 

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.

Mehmet Auf